Gelişimsel Nörobiyoloji ve Bağlanma Kuramı

Bu kitap, duygulanım süreçlerinin kendiliğin özünde yattığını ve bu olayların içsel psikobiyolojik niteliği nedeniyle bedensel temelli olayların ve bebeklikten başlayıp yaşam boyu süren insan gelişimi modellerinin beyin, zihin, beden tanımlamalarına dönüşümünü ve bu değişimin aynı zamanda sol beynin bilişinden sağ beynin bilinçdışılığına geçiş olduğunu açıklayan yazarın klinik gözlemleri ile kanıtlanmış kuramsal bilgilerin sunulduğu atölye çalışmasının deşifresinden oluşmaktadır. Bu çalışmada gelişmeden, bağlanmada sağ beynin asli rolünden, bağlanmanın noröbiyolojisinden, bu iletişimlerin bu bağlanma iletişimlerinin örtük kendilik üzerine yaşam boyu etkisinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda psikopatolojinin ortaya çıkışı, ilişkisel travma konularına da değinilmektedir.

Ticaret, Tüccarlar ve Antik Kent

Bir Deve Kiralamak Kaça Mal Oluyordu?Atinalılar’ın Yiyecekleri Nereden Geliyordu?Ticaret ile Hıristiyanlığın Yayılması Arasındaki İlişki Nedir?Ticaret, alışveriş ve alım-satım eksiçağda her insanın yaşamına bir parça dokunmuştur, hele de kentsel alanlarda yaşayanların. Bu kitaptaki bildiriler, Tunç Çağı Ön Asya’sından Geç Roma dönemi Kuzey İtalya’sına, ticaretin doğasını ve eskiçağ dünyasındaki kentler arasındaki karşılıklı ilişkileri irdeliyor.Ticaret, Tüccarlar ve Eskiçağ Kenti, M.Ö. 5. ve 4. yüzyıl Atina’sında tahıl ticareti, Roma Dönemi İtalya’sında taşımacılık maliyetlerinin ekonomik bütünleşme üzerine etkisi ve Roma İmparatorluğu’nda ekonomik büyümenin sebepleri gibi eskiçağda alışveriş konusundaki pek çok anahtar meseleye eğiliyor. Buna ek olarak, ticaretin sadece eşyanın değil, fikirlerin, inançların ve ideolojilerin yayılımını nasıl kapsadığını da ele alıyor. Son olarak, eskiçağ ekonomisini anlamaya yönelik olarak yeni bir model öneriyor.Bu kapsamlı ve iyi belgelenmiş kitap, eskiçağda ticaretin eleştirel olarak güncel bir analizini, çeşitli arkeolojik, yazınsal, papirolojik ve yazıtbilimsel veriler ışığında, yöntembilimsel bir titizlik ve yenilikçilikle birliştirerek sunuyor. Helen Parkins, Cambridge Üniversitesi’nde İngiliz Akademisi Doktora sonrası burslu akademik üyesidir. Roman Urbanism: Beyond the Sonsumer City kitabının da yazarıdır. Christopher Smith, St. Andrew Üniversitesi’nde Okutman’dır. Yayınları arasında Early Rome and Latium: Economy and Society c. 100-500 BC (1996) bulunmaktadır.

Profesör Çetin Ceviz İle Enteresan Hayvanlar

Karşınızda buluşlarıyla bilim dünyasını kendine hayran bırakan, zekası testle değil kantarla ölçülebilen, meraklı ve bir o kadar da çatlak; Profesör Çetin Ceviz!

Balta girmemiş ormanlardan dağların zirvelerine, kutuplardan çöllere, gece gündüz demenden yolculuk yaptı.

Daha önce adını hiç duymadığın, duyup da ‘aman işte’ deyip geçtiğin hayvanların enteresan hayatlarını senin için araştırdı.

Sen de eğlenerek öğrenmek isteyenler takımındaysan; bu kitap tam sana göre!

Web Tasarım Kılavuzu

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2013
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 650
Barkod : 9789756477106

Taş-Ahşap-Cam

Elinizdeki çalışma, üç konuşmadan oluşuyor.

Taş, ahşap, cam konularında ayrı ayrı toplantılarda benden istenen konuşmalardı bunlar.Her birinde konulara mimarca bakışımı dile getirmeğe çalıştım. Uygulamalarımdan örnekler gösterdim… Böylece bilginin gerçeğe dönüşmesindeki tutumum çıkıyordu ortaya çünkü…Gerek konuşmalarım, gerek adı geçen konulardaki kimi yazılarım, beklediğimden çok ilgi gördüler. Uzmanların dışında genç mimarların, mimar olmayanların ilgileri beni etkiledi. Böylece, bu kez bunları bir arada yayınlamanın yararlı olacağına inandım.