Ertuğrul – DVD Hediyeli Japonca

Ertuğrul Fırkateyni’nin 1889 yılında Uzakdoğu seyrine gönderilmesi; donanmanın dış politika unsuru olarak kullanılması açısından Osmanlı İmparatorluğu tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Ertuğrul Fırkateyni’nin bu yolcuğu Osmanlı İmparatorluğu’nun hem kendi halkı, hem de imparatorluğun etki ve ilgi alanına giren ülkelerde yaşayan halkların üzerinde moral ve motivasyon yönünde büyük etki yaratmıştır. Ayrıca, Türk-Japon ilişkileri açısından, etkileri bugün de somut olarak görülen sağlam ve samimi diyaloğun mihenk taşı olarak hafızalarda yerini almıştır. Türk denizcilik tarihinde ve Türk-Japon ilişkilerinde önemli bir yeri olan “Ertuğrul Fırkateyni’nin Japonya Seyri”ni konu alan bu eser, aynı zamanda, dönüş yolunda şiddetli bir fırtınaya yakalanıp batan gemide şehit olan 531 askerimize bir saygı duruşu niteliğinde.

Öykü Gazetesi Sayı: 12 Eylül 2017

“Hikâye de burada sona erişti, bundan ilerisi görünmez artık.”

– Şeyh Galip

Türkiye’de öykünün güçlü bir tarihi var… Ömer Seyfettin’den Sait Faik’e, toplumcu edebiyattan ’50 kuşağına, öykü yazarlarımızın gücü, üretimi, yaratıcılığı hiç eksilmedi, Tahsin Yücel’in de dediği gibi, Sait Faik, Orhan Kemal gibi yazarların sayısı dünyada da çok fazla değildir… Öykü Gazetesi, edebiyatımızın bu kanalıyla beslenip günümüzde de olanca verimliliğiyle akan öykü ırmağını, iyi öyküyü ve sadece öyküyü okura alabildiğince yalın ve hızlı biçimde ulaştırma hevesiyle 2016 yılının Ekim ayında yayımlanmaya başladı. Ayda bir okurlarla buluşan ve yalnızca “öykü” yayımlayan Öykü Gazetesi eylül sayısıyla okuyucuyla buluşuyor.

Gazetemizin Eylül 2017 sayısında şu değerli öykücülerimizin öyküleri var: Hakan Sipahioğlu, Ahmed Özkan, Mustafa Kara, Çağrı Oral, Yücel Özgür, Çağatay Uslu, Berkan M. Şimşek, Ayşe Aldemir, Mahsum Ece, Mesut Doğan, Tugay Kest, Gökçe Ceylan, Deniz Sümbülber, Bünyamin Bozkuş, Fahrettin Bilge Keyvanoğlu, Doğukan İşler, Yunus Aksoy, Işıl Aksoy, Esra Ertan, Furkan Pişgin, Buket Arbatlı, Oya Özgür, Hülya Tamzok, Selda Uygur

İyi okumalar…

Terekeme

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2017
Basım Yeri : Türkiye / İzmir
Boyutlar : 16,00 x 16,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 64
Barkod : 9786056775529

Quo Vadis? – Regional Perspectives On The Syrian Crisis

What are the internal and external dynamics of the conflict in Syria? What are the capabilities and limits of the Syrian opposition? Has the international community met its responsibilities regarding Syria? What is the human cost of the crisis in Syria? What options are left for Syria? Participants from Syria, Turkey, Russia, Iran, the United States, Bahrain, Germany, and the United Kingdom discussed the ongoing stalemate in Syria at the SETA Round Table on April 3rd, 2012 in Ankara.

Held in the immediate aftermath of the Friends of Syria Conference in Istanbul, the SETA Round Table brought regional perspectives and facilitated a timely and scholarly discussion on the Syrian crisis. Many of the participants stated that the crisis in Syria ceased to be a domestic issue and became a regional and even an international crisis. Members of the Syrian National Council put forward capabilities and limits of the council, and urged the international community to take bolder steps, not necessarily militaristic, against the Assad regime. Although participants uttered their pessimism about the Annan Plan, they also agreed cautiously that one should still give it a chance. The round table underlined the significance of Russia and Iran in the Syrian crisis, while highlighting the inefficiency of regional and international organizations.

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)

Editörler, Türk Göğüs Hastalıkları camiasına, güncel bilgiler ışığında hazırlanmış bir eser olan “Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları Kitabı” nı sunmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Kitapta, tanıdan tedaviye KOAH’ın tüm yönleri, geniş bir yelpazede ve güncel bilgiler ışığında ele alınmıştır. KOAH ile ilgili aranılacak her konunun detayıyla bu kitapta yer alması arzu edilmiş, bir kaynak eser ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır. Kitabın, ilgili hekimlere hem güncel pratik uygulamalar sırasında hem de akademik eğitim çalışmaları boyunca katkılar sağlayacağı umudu, onun ortaya çıkmasındaki en önemli gücü oluşturmuştur. Öğretim üyeleri, asistan ve uzman hekimlerin ilgisini çekerek, beğenisini kazanacakları düşünülen bu eserin ortaya çıkmasında emek veren değerli yazarlara editörler içtenlikle teşekkür etmektedir.”

Arıza

Arızalar, aykırılar, anlaşılamayanlar…Kaygan kanaatliler, ele benzemezler, gelgit akıllılar… ‘Beni kimse anlamıyoo’cular, kimseyi ‘anlamıyom’cular… Sürekli ‘normal taklidi yapmak’tan yorulanlar…Artık, bazı şeyler eskisi gibi olmayacak!Arızalar için, arızalara göre, bir arıza tarafından yazılan bu kitap, yeni bir tavır belirliyor: Arızalarımız bizim kusurumuz değil, kimliğimizdir. Arıza olmak; az seçilen yoldan gitmektir. Ezberi bozuk yaşamaktır. Varlığıyla dünyaya çeşitlilik katmaktır. Normallerin ‘off-side’ çizgisini kayıtsızca ihlal etmektir.‘Arızaları veya ‘arızalarını’ anlamak isteyenler için…İşte Türkiye’nin ilk kapsamlı ‘arıza’ kitabı!Kitaptan arıza olmak üzerine aforizmalar:Arızalar ‘birey’ halinde, normaller ‘birlik’ halinde yaşarlar.Her normalin içinde biraz anormallik, her arızanın içinde biraz normallik bulunur.Arıza aklın öteki yüzüdür. Her arızadan bir deha çıkmasa da, her dehadan bir arıza çıkar!Arızalı atalarını dinle: ‘Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine, arıza ol, dünya senin kahrını çeksin!’Modern tıp kitapları 365 farklı arıza çeşidi sayıyor.Her güne değişik bir arıza! Artık bilgi değil, arıza çağındayız.Dünyanın tüm arızaları birleşelim ve sesimizi yükseltelim, terapistlerimizden başka kaybedecek şeyimiz yok!Ne mutlu arızayım diyene!

Yüksek Tansiyon

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri :
Boyutlar : 13,50 x 20,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 163
Barkod : 9789757004278