Adım Adım Girişimcilik

En yenilikçi girişimcilerin bugünkü konumlarına nasıl geldiklerini merak ettiniz mi? Neyi, nasıl ve na kadara yaptıklarını bilmek istemez misiniz? Adım Adım Girişimcilik’te Rachelle Thackray, bu girişimcilerden bazılarının hikayelerini, kurdukları işi yapmaya onları neyin ittiğini ve fikirlerine güvenmelerine neyin yardımcı olduğunu aktarıyor. Perakendecilik, finans, teknoloji, tasarım, danışmanlık gibi birçok sektörü kapsayan yüzlerce röportajda Thackray, şu konuları inceliyor: – Başlangıç fikirleri – Büyüme ve genişleme – Ofis kurma – Ortaklık oluşturma – Zorlukları yenme Her girişimci, bu başarılı insanların şu anda bildiklerini bilmek ister. Adım Adım Girişimcilik’te yer alan tavsiyelerle ve ilerlemenizi değerlendirmek için hazırlanmış sorularla, işe bir adım önde başlayabilirsiniz…

Uluslararası Hukuk Dersleri 3. Kitap

Kitabın konuları:

Çeşitli Birimlerin Uluslararası Hukuk Düzeni İçinde Yer Alması

Uluslararası Hukukta Tanıma Sorunu

Devletlerin Ardıl Olması (Halefiyeti)…

Uluslararası İlişkilerin ve Faaliyetlerin Yürütülmesi

Devletlerin Uluslararası İlişkileri

Uluslararası Örgütlerin Uluslararası İlişkileri ve Faaliyetleri

Devlet Niteliği Kazanamamış Birimlerin Uluslararası İlişkileri ve Faaliyetleri

Uluslararası Hukuk Kurallarına Uyulmasının Sağlanması

Uluslararası Sorumluluk

Uluslararası Önlemler ve Zorlama Yolları

Uluslararası Yargı Ya Da Hakemlik Kararları ve Danışmanlık Görüşleri Dizini.

Böylece, bu Kitabımızda da uygulanan uluslararası hukuk esas alınarak son yıllardaki gelişmelerin de aktarılmasına çalışılmaktadır. Yine, bu konulardaki Türk mevzuatının ve uygulamasının verilmesine çaba sarfedilmektedir. Bu Kitapta da konuların sonuna bir kaynakça eklenmekte ve temel uluslararası hukuk kavramlarının olanaklarımız ölçüsünde, İngilizce, Fransızca ve Almanca karşılıkları verilmektedir.(Sunuş’tan).

Kitabın konuları:

 • Çeşitli Birimlerin Uluslararası Hukuk Düzeni İçinde Yer Alması
 • Uluslararası Hukukta Tanıma Sorunu
 • Devletlerin Ardıl Olması (Halefiyeti)…
 • Uluslararası İlişkilerin ve Faaliyetlerin Yürütülmesi
 • Devletlerin Uluslararası İlişkileri
 • Uluslararası Örgütlerin Uluslararası İlişkileri ve Faaliyetleri
 • Devlet Niteliği Kazanamamış Birimlerin Uluslararası İlişkileri ve Faaliyetleri
 • Uluslararası Hukuk Kurallarına Uyulmasının Sağlanması
 • Uluslararası Sorumluluk
 • Uluslararası Önlemler ve Zorlama Yolları
 • Uluslararası Yargı Ya Da Hakemlik Kararları ve Danışmanlık Görüşleri Dizini

 

Tesettürlü Olmam Neyi Gerektirir

Allah’ın dediği şekilde tesettürlü olmayan bacılarımız hem dini hem de sosyal yönden inanılmaz hatalara imza atıyor… Onların yapmış olduğu hatalar direk dinimize mal edildiğinden dolayı hem dinimi savunmak, hem de bacılarımızı Allah için uyarmak adına bu kitabı kaleme aldım…

Bu kitabı hazırlarken şunu hedefledim;

“Tesettürlü bir bayan, gerek evinde gerek dışarda hem tesettürlülere hem de diğer insanlara karşı en güzel şekilde örnek olup özellikle de dışarda bir melek gibi günahsız olmaya çalışmalı”

Döndüm Bir Devlet Uyanıyor!

 • Mustafa Kemal öldürüldü mü?
 • Öğretim sistemi nasıl beyaz cahiller yetiştirdi?
 • Büyük Türkiye = Küçük Biritanya
 • Bu ülkenin hep sadece siyaset yapan, sivil toplum faaliyetleri yürüten, eline hiç taş, silah, sopa almamış kesimi kimler?
 • Medeniyetin gerçekte ne demek olduğu; Doğu Medeniyeti ile Batı Vitrininin farkları
 • Cehaletin sadece “kara” değil, “beyaz” çeşidinin de olduğu
 • Medeniyetler çatışmasından ezoterik – batıni (gizil) sorgulamalar
 • Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğu
 • Mustafa Kemal – Menderes – Erbakan – Ecevit – Özal – Erdoğan çizgisi
 • Gezi Olayları
 • En son darbe girişimleri
 • Cehaletin tavan yapışı
 • Yalanın tavan yapışı
 • CHP gerçekleri
 • CHP’ne öneriler
 • Gerçek yolsuzlar ve daha neler neler var

Minik Müzik Gezginleri – 2

Çocuklar için öykülü piyano metodu niteliği taşıyan ve 1. kitabın devamı olan bu kitap, basit ama sürükleyici bir hikâyenin akışı içinde, dört farklı hayvan karakterin başından geçenler üzerinden temel müzik prensiplerine, müzik yazısına ve piyano eğitimine masalsı bir dokunuşla başlangıç yapmaktadır. Sevimli hayvanlar -fil, sincap ve zürafa- henüz keşfettikleri müzikal dünyayı anlamaya çalışmakta, çıktıkları maceralı yolculuk içinde yaşadıkları her an müzikle çevrelendiklerini fark etmektedir. Metodun içindeki hikaye ve ona dayandırılan müzikal akış, okul öncesi ve okul çağının başlarındaki küçük çocukların dikkat düzeylerine göredir. Parçaların altlarındaki şarkı sözleri basit ve ritmiktir. Nota sürelerini kavramalarına destek verir. Çocuğun sabırsızlığı, sürekli sayfa çevirme isteği göz önüne alınarak müzik terimleri, notalar ve değerleri ona hissettirmeden tekrarlanmıştır. Aynı parçayı defalarca çalmaktan hoşlanmayan bu yaş grubu, sayfa değiştirse bile öğrenmekte olduğu notaları karşısında bulacaktır. İlk zamanlar belki yalnızca resim olarak bakacağı notalar ve okumanızı isteyeceği öyküler bile kendisini müziğin içine çekmeye yetecektir. Kitaptan bir bölüm:

– Bunlar mı? Bunlar anahtarlar! diye yanıt verdi pembe denizanası.

– Anahtar mı? Hiç böyle anahtar olur mu?

– Onlar müzikte kullandığımız anahtarlar! diye söze girdi kırmızı balık.

– Müzik yazısında notalara isim verebilmemiz için anahtarlara ihtiyacımız vardır.

Bir yandan şarkı söylüyor bir yandan da neşe içinde yüzüyordu. Ama aslında kendisini bekleyen tehlikenin farkında bile değildi…

Kitap Hakkında:

Çok değerli meslektaşım İpek Çığ Çevikkaya, hazırlamış olduğu ”Minik Müzik Gezginleri” kitabı ile temel müzik ve piyano eğitimini küçük çocuklara verirken, müzik yolculuğuna çıkan hayvanların hikâyesini müzikal bir soru-cevap ilişkisi içinde işleyerek benzersiz bir yol izlemektedir. Kendisini yürekten kutlar, kitabın müzik eğitimcileri ve öğrencilere hayırlı olmasını dilerim.

– Dr. Özcan Özbek, Marmara Ünv. Müzik Eğt. ABD Öğr.Gör.

Kitap Hakkında:

Çocukları müziğe yaklaştıran, onları zevkle hikâyeli notalarla tanıştıran çok güzel bir çalışma. İyi yolculuklar çocuklar, sizi harika bir sesli serüven bekliyor. Tebrikler İpek Çığ Çevikkaya.

– Gülsin Onay, Piyanist Devlet Sanatçısı

Gençler İçin Safahat

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım, çehrene ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül… Ne bu şiddet, bu celal?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal;
Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklal.

Gramatoloji

Bu incelemenin Birinci Bölümü, “Yazı Yazı Olmadan Önce”, ana çizgileriyle kuramsal bir matris çiziyor. Bazı tarihsel nirengi noktalarına işaret ediyor ve birkaç eleştirel kavram öneriyor. Bunlar İkinci Bölümde, “Doğa, Kültür, Yazı”da, sınanıyor: bu bölüm bir bakıma örneklendirme aşaması. Bunu da Rousseau’nun Dillerin Kökeni Üzerine Deneme adlı kitabı üzerinden yapıyor. Rousseau’nun metninin yorumlanma biçimi, Birinci Bölümde ileri sürülen önermelere sıkı sıkıya bağlı. Bunlar bu okumanın, hiç olmazsa ekseni itibarıyla, tarihin kategorilerinin dışına çıkmasını gerekli kılıyor: elbette düşünce tarihinin ve de edebiyat tarihinin ama belki her şeyden önce felsefe tarihinin dışına.